Haziran 11, 2013

Yemeyin, Yedirmeyin !

Daha 17 yasindayim. Siyasetten uzak, apolitik bi insan olmaya calistim hep. Fazlasiyla normal okulu, dershanesi ve bi grup arkadasi olan, ailesi emekli ve MARJINAL GRUP olamayacak kadar normal hayata sahip birisiyim. Evet, cok kitap okurum, cok fazla tiyatroyla ilgilenir ve izlerim, ne bileyim cok muzik dinlerim, resim sergisi severim ve her goruse acigim. Capulcu olmak buysa, sanirim capulcularin basini cekerim..
Kurt arkadasimda var, ermenide, alevide, sunnide,  sagcida, solcuda.. Sonucta kozmopolit yapiya sahip bi ulkede yasiyoruz.
Buraya kadar hayatimin bi kesitini yani isin sıkıcı kısmını anlattım sizlere..
Ama oyle bır degısım gecırdım kı. Kendimi bi anda siyasetin içinde buldum, haklarımın yıllardır delicesine ve diktatörce kısıtlandığını göremedim. Şimdi de öyle bir uyandım ki, öyle bi UYANDIK Kİ..

-Yeni bi trend çıktı.. Biz bilmemneyi "yedirmeyiz" diye, bunu sayın basbakanın yuzde ellilik kesimi söyledi. Eh be kardeslerim.. yıllardır emekcılerın hakkını, emeklinin hakkını, iscilerin hakkını, memurların hakkını ve hatta ozel sektorde kole gıbı calıstırılan abılerın, ablaların, kardeslerın hakkını neden yedırdın? Neden gıkın çıkmadı? Sen koyun değilsin. Sen varolusun bi parçasısın. Dunyanın ve ulkenın bı parcasısın, sımdı Tayyıp'ı yedırmedıgın gıbı bu saydıklarımıda saklasana, BIZI DE SAKLASANA BE KARDESIM.

-Dinine gerçekten bağlı, bu noktayı hassas halkası haline getirmiş kardeslerim, memleketimizin, cigerimizin diger tarafı.. Yıllardır İslam dinini siyasette halkı tarafına toplamak için kullandılar. Icki icen ayyas oldu; ama AKPli olupta içki icen normal vatandas sayıldı. Neden sesını cıkarmadın? Dinin yandas toplamak için bi ALET olarak GORULEMEYECEGInı herkes biliyor. Sende biliyordun, dinini alet ederken neden sustun be kardeşim?

-Hadi biz muhalif sayıldığımız için tinerciyiz, capulcuyuz, ayyaşız, marjinal grubuz, provokatoruzde.. Seni neden köpek yerine koydular. Bak kardeşim, sakın yanlış anlama ben demedim. "O" dedi. Yuzde ellisini evde zor tutuyorum dedi, istesem ustunuze salarım dedi. Eğitimli K9 köpeğini mi salıyosun sen ustumuze diye sorduk başta.. seni de kopek yaptı koyun yaptı.. Yedirme kardeşim ne insanlığını ne de kendini..

-Bizim tepkimiz hiç AKPli vatandasa olmadı, sen bir bireysin ve dunyaya bir insan olarak geldiysen ister istemez politik bi varlıksındır. Senin verdiğin oydan ve tuttuğun taraftan ötürü seni kimse yargılayamaz. Capulcularda yargılamadı kardeşim. Biz senle her ne kadar farklı görüşte de olsak aynı toprağı paylaşıyoruz. Ne haddimize ulan birilerini kayırmak? Bizi kayıran ve parçalayan basbakandır. Sen benim kardeşimsin, toprağımın parçasısın, sende halksın, bizdensin. Biz nasıl yanındaysak, sende yanımızda ol.. Yandasımız olma ama yanımızda ol, en azından hakaret edip bolunme bizden. Halk %100dur, 50lik, 70lik falan değildir. Yedirme kardeşim bütünlüğünü, kimseye yedirme..

-Taksimde açtınız parti bayraklarını, Ataturk heykeline flamalar yerleştirdiniz, o neyin kafası. Direnmeye ayran içip mi geldin be değişik kardeşim benim. Aklın nerede senin. Bu partiler üstü bi direniştir. Fenerliler galatasaraylılarla kol kola girmiş, besiktaşla beraber sloganlar atarken sen neyin flamasından bahsettin. Ne diye bizleri HKP, CHP, SDP, MHP vb. orgutlere ilave ettin? Yapma kardeşim, sen öyle yaparsan yamyam gibi yerler bizi..

-Ee Memur Abim, Polis Amcam sen naptın bize? Ekmek parası diye koruduğun halkın gözünü çıkarmadığın mı kaldı, copla dövmediğin mi kaldı, plastik mermi atan tabancana hedef seçmediğin mi kaldı.. Hadi bizi geçtim, sokağımızda dolaşan kaç tane sokak hayvanı can verdi biliyo musun? Umrunda değil dimi.. Eger derdin ekmek parasıysa, gel biz paylaşırız seninle ekmeğimizi.. Sen yeterki hakkını korumak isteyen ve bu haklı savaşında direnen binlerce insana zarar verme.. Polis amcam, bilir misin sen eskiden halk kahramanıydın.. Ne hale getirdiler, Tayyipi yedirmiycez derken seni yediler be polis amca..

Yazdım bunları.. cunku dayanamadım. Ne kadar konussak az cunku. Ben ılerde dıktator bı rejımın standartlarına uyarak antı demokratık bı olusumun parcası olmak ıstemıyorum. Cocuklarımın kısıtlanmasını, sureklı beynıne kotu seyler empoze edılerek tamamen bılıncı kor hale gelmesını ıstemıyorum. 6 mılyar donemlık dunyada boyle bı devıre denk gelmesını ıstemıyorum..
Sadece ozgur olmak ıstıyorum..
Daha barıscıl bı dunya dılegıyle aranızdan ayrılıyorum.
Selam olsun halkımızın HEPSINE..

@AyyasinAskeri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Parmakların klavyenin üzerinde dans etmeli, hadi sende bi yorum yap !